Wielu Polakom wypełnienie PIT-u sprawia trudność. Dla tych, którzy nie chcą się dalej z tym męczyć, zostały wymyślone różnorodne programy do szybkiego wypełniania PIT-ów. Darmowy PROGRAM PIT do wypełniania PIT-ów 2016 oszczędzi ci mnóstwo czasu i skutecznie pozwoli wyliczyć kwoty podatku.

Za pośrednictwem takiego narzędzia deklarację PIT-37 można wypełnić w niespełna 5 minut, po czym przesłać go szybko do systemu e-deklaracje.gov.pl. Jest to z pewnością rozwiązanie na miarę naszych czasów.

W pierwszych krokach pomoże nam specjalny kreator. Jest to rozwiązanie dla tych osób, które nie chcą się samodzielnie zmagać się z wypełnianiem formularza. Następnie wystarczy wybrać sposób opodatkowania, po czym wprowadzamy dane podatnika, bądź podatników, jeśli chcemy rozliczyć się wspólnie z współmałżonkiem lub dzieckiem.

Bardzo ułatwiającą funkcją korzystania z programu PROGRAM PIT (pobierz teraz) jest możliwość wgrania danych. Wystarczy, że raz skorzystamy z tej aplikacji, a ona zapamięta podstawowe informacje dotyczące osoby podatnika. W przypadku danych takich jak miejscowości, kody pocztowe, czy też adresy Urzędów Skarbowych, znajdują się one już w plikach systemowych i są dostępne na rozwijanej liście.

Kolejnym krokiem jest uzupełnienie danych dotyczących naszych przychodów. Tu, w przypadku deklaracji PIT-37, niezbędnym jest posiadanie formularza informacyjnego PIT-11, z którego spisujemy kwoty. Obraz, który pojawia się w oknie programu jest identyczny z formularzem PIT-11, jaki otrzymaliśmy od pracodawcy. To powoduje, że podatnik nie popełni błędu w przypadku umieszczania odpowiednich kwot w danych rubrykach.

Następnym etapem jest wstawienie przychodów z innych źródeł. Jeżeli takowe posiadamy, wybieramy pozycję z listy rozwijanej i wpisujemy kwoty. Jeśli nie mamy innych źródeł dochodów, przechodzimy do kolejnego kroku, w którym wybieramy ulgi i odliczenia, z których chcemy skorzystać. Następnie wprowadzamy wymagane dane. Program pomoże nam wprowadzić kwoty w taki sposób, by nie przekroczyć rocznego limitu. Jeżeli limit zostanie przekroczony, wówczas narzędzie poinformuje nas o tym i dostosuje je zgodnie z ustawą.

W kolejnym kroku wprowadzamy, jeżeli wyrazimy chęć, jakiej organizacji pragniemy przekazać 1% naszego podatku i kończymy uzupełnianie formularza PIT. Korzystanie z kreatora, który pilnuje nas cały czas w trakcie uzupełniania dokumentu jest proste i przyjemne.Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Warto korzystać z tego typu udogodnień!

Pobierz program PIT